<Tagasi <

RAVIVÕIMALUSED

KUI PUUDUB ÜKS HAMMAS

Viis sammu teie naeratuseni

1. Konsultatsioon ja raviplaan

x-ray-961977_960_720

Ravi hambaimplantaatidega on saadaval kõigile täiskasvanud patsientidele. Hambaimplantatsioon on üks usaldusväärseimatest ravimeetoditest meditsiinis – ravi õnnestumise protsent on 96–99%.

Ravi edukust mõjutavad (kuigi mitte ainsate teguritena) patsiendi suuhügieen, igemete paksus ja lõualuu mass/kvaliteet, suitsetamine, haigused nagu diabeet või osteoporoos, kiiritusravi, arsti kogemused ja implantaadi enda kvaliteet.

Konsultatsiooni käigus vaadatakse patsient läbi, tehakse röntgenpilt, pannakse paika raviplaan (selle etapid, esteetilised ootused ja rahalised aspektid) ja määratakse implantatsiooni kuupäev.

2. Implantatsioon

Hambaimplantaadi paigaldamine toimub kiiresti – üks implantaat keeratakse sisse keskmiselt 20–30 minutiga. Implantatsioon pole valulik, piisab kohalikust tuimastusest, ei kasutata üldnarkoosi. Pärast protseduuri võidakse määrata lühike antibiootikumikuur, võimalik on kerge lühiajaline paistetus ja valu opereeritud kohas.

Sageli paigaldatakse implantaadid  kohe pärast hammaste väljatõmbamist – seda kutsutakse koheseks implantatsiooniks. Mõnikord on võimalik kohe ka ajutine kroon kinnitada. Selle operatsiooni võimalikkus ei sõltu mitte ainult implantaadist, vaid ka patsiendi individuaalsest olukorrast. Selle metoodika sobivuse, võimalike riskide või eeliste üle otsustab arst.

3. Paranemine ja ajutiste kroonide kandmine ja/või igemete moodustumine

Implantaat luustub 4–12 nädalaga, õmblused eemaldatakse nädala pärast. Kui luud ei ole piisavalt tehakse luu kasvatamise protseduur, mis on väga sarnane implantatsiooniga – see tehakse kiiresti, valutult ja usaldusväärselt, väga sageli koos implantatsiooniga. Luu kasvatamise puhul võtab paranemine aega 6–9 kuud.

4. Uue hamba kinnitamine

Luustunud implantaadile paigaldatakse kroon. Sõltuvalt valitud ravimeetodist võidakse patsiendile pakkuda ajutise krooni kinnitamist või oodata alalist krooni.  Krooni valmistamiseks võetakse hambajäljend ja moodustatakse igemeprofiil. Krooni implantaadi peale valmistab hambatehnik. Krooni esteetiline ilme, eluiga ja hind sõltuvad valitud materjalidest ja valmistamise tehnoloogiast.

5. Regulaarne hooldus

Sarnaselt teie enda hammastega nõuavad ka hambaimplantaadid regulaarset hooldust ja visiite hambaarsti ning suuhügienisti juurde.

Veebilehe küpsiseid kasutatakse selleks, et paremini mõista, kuidas külastajad veebilehte kasutavad ja kuidas saaksime seda lehte paremaks teha. Kogutavad andmed hõlmavad kasutajate poolt vaadatud veebilehti. Millistelt veebilehtedelt nad tulevad meie lehele või kuhu nad lahkusid, kasutatavate platvormide tüübid, kuupäevad ja kellaajad, rõhud, hiire klikkide arv ja sirvimisaktiivsus, märksõnad ja muu tekst, mis sisestatakse veeblehe sirvimisel. Küpsiseid kasutatakse ka reklaamikampaaniate jaoks, et analüüsida kasutajate käitumist, kui neile on näidatud Interneti-reklaami, sealhulgas kolmanda osapoole veebilehtedel kuvatud reklaamid. Sellisel juhul kogutakse anonüümset teavet.
Meie kodulehte kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid.
Loe veel
Nõustun