<Atpakaļ <

ĀRSTĒŠANAS IESPĒJAS

KUIDAS HAMMASTE IMPLANTEERIMINE TOIMUB?

Viis sammu teie soovitud eesmärgini Hammaste implanteerimine võib olla valulik, kauakestev, keeruline ja tülikas nagu mis tahes muu meditsiiniline protseduur. Järgnevalt näitlikustame seda viie etapi toel alates diagnoosimisest ja implanteerimisest kuni implantaadi luustumise ning hammaste taastamise ja hoolduseni välja. See aitab teil mõista, et hammaste implantatsioon ei ole sugugi tülikas ega tekita teile seoses töölkäimisega probleeme. Kõige olulisem on vast usaldusväärse implantoloogi valimine, kes paneb täpse diagnoosi, määrab professionaalse ravi ja annab asjakohast nõu.

  1. etapp Arsti konsultatsioon ja diagnostika

Esmalt teeb arst teie suu seisundi hindamiseks röntgeniga panoraamülesvõtte. Ta soovitab ravi, mis aitab teie puhul kõige paremini, ja implantaatide hulka, mida on vaja paigaldada, et teie loomulikku naeratust taastada ning ebamugavustunnet vähendada. Täpseks diagnoosimiseks kasutatakse kõige sagedamini kompuutertomograafiat, mille tekitatud kolmemõõtmelise kujutise abil määratakse vajaliku implantaadi pikkus ja läbimõõt, samuti selle paigaldamise koht. Juhul kui selles kohas ei ole implantaadi õnnestunud paigaldamiseks piisavalt lõualuud, siis tuleb teha lisaprotseduur, mille käigus luu rekonstrueeritakse. Seejärel koostatakse raviplaan ja alustatakse hammaste implanteerimist.

  1. etapp Implantatsioon

Hammaste implantatsioon on täiesti valutu protseduur. Selleks kasutatakse paikset tuimastust, tänu millele te ei tunne valu ega muid ebameeldivaid aistinguid. Hambaarst istutab implantaadi valitud kohta ja õmbleb haava kinni. Protseduur kestab umbes 20–30 minutit. Kui korraga paigaldatakse mitu implantaati, siis võib operatsioon kesta paar tundi. Hambaarst annab nõu, kuidas implantaadi eest selle kinnikasvamise ajal hoolitseda. Neist on väga tähtis kinni pidada.

  1. etapp Paranemine

Kui tegemist oli keerulise operatsiooniga, siis võib implantaadi koht tunduda hiljem veidi valulik. Kui operatsioon ei olnud keerukas, siis ei tunne te mingit valu ja turse kaob juba kolme päeva pärast. Igal juhul määrab arst teile valuvaigisteid, samuti antibiootikume infektsiooni vältimiseks.
Pärast hammaste implanteerimist tuleb teil oodata, sest lõualuu ei võta implantaati seni omaks, kuni see ei ole luusse kasvanud. Olenevalt protseduurist ja valitud implantaadist võib see võtta aega 6–8 nädalat (STRAUMANNi SLActive’i implantaatide korral 3–4 nädalat). Kauem – 9 kuud – tuleb oodata juhul, kui teile tehti operatsioon lõualuu juurdekasvatamiseks.

  1. etapp Hambakrooni paigaldamine uuele hambale

Kui hambaimplantaat on lõualuusse kinni kasvanud, siis võib hamba taastamist jätkata. Selleks on vaja implantaat paljastada. Tegemist on lihtsa ja valutu protseduuriga, mille käigus tehakse väike sisselõige. Pärast implantaadi paljastamist kruvitakse selle sisse igeme vormija, mida on vaja kanda seni, kuni igemed on kokku kasvanud.
Seejärel võtab implantoloog jäljendi, mille alusel valmistatakse laboris hambaprotees. Hiljem ei ole vaja muud teha, kui valmis protees implantaadi peale paigaldada.
TÄHELEPANU! Olgugi et maailmas on palju STRAUMANNi proteesimistarvikute koopiaid, ei vasta neist ükski STRAUMANNi originaaldetailidele. Seepärast soovitame valida alati STRAUMANNi originaaltarvikud ja lubame, et teie naeratus ei tekita teile probleeme.

  1. etapp Hooldus

Kui teie suuõõnde on paigaldatud implantaat, siis on väga tähtis selle eest hoolitseda. Hooldus võib iga kord erineda, seepärast annab hambaarst suuõõne õige hügieeni suhtes nõu, et uus hambaimplantaat teeniks teid kogu elu.

Ühe hamba taastamine:

Mitme hamba taastamine:

Kõigi hammaste taastamine:

Eemaldatavate proteeside paigaldamine implantaatidele:

Eemaldamatute proteeside paigaldamine implantaatidele:

Küpsiseid kasutatakse paremini mõista, kuidas külastajad kasutavad veebilehel ja parandada veebisaiti tööd. Andmed, mis on kogutud sisaldab Kasutajad näha veebilehel lingitud veebilehti kasutajate jõudnud veebilehel või kui läinud, kasulikkuse platvormi liik, kuupäev ja kellaaeg, rõhk arv hiire liikumine ja sirvimistegevus, märksõnu ja muid tekste mida haldab lugemas veebisaiti. Samuti küpsiseid kasutatakse reklaamikampaaniate analüüsida kasutajate käitumist pärast nende kuvatakse internetireklaami, sealhulgas kolmanda osapoole veebilehti reklaami näitamiseks. Sel juhul me koguda anonüümset teavet.
See sait kasutab küpsiseid. Jätkates vaadata sellel saidil, nõustud meie küpsiste kasutamise kohta.
Loe edasi
Nõustun