<Tagasi

HAMBAIMPLANTAATIDEST

HAMBAIMPLANTAATIDEST

Hambaimplantaat on hambajuure asendaja. See valmistatakse eriti tugevatest, kergetest ja bioloogiliselt luuga sobivatest materjalidest (titaanist, tsirkooniumist või sulamitest) ning see meenutab väikest kruvi. Kaotatud hammast uuesti üles ehitades kruvitakse implantaat kirurgiliselt lõualuusse ning selle külge kinnitatakse kunstlik hambakroon.

Esimene hambaimplantaat paigaldati inimesele 1967. aastal. Sellest ajast on implantoloogia arenenud sedavõrd, et tänapäeval paigaldatakse maailmas aastas üle 10 miljoni implantaadi.


MIKS ON VAJALIK KAOTATUD HAMMAS VÕIMALIKULT RUTTU UUESTI ÜLES EHITADA?

Olles kaotanud ühe või enam hammast, tuleb võimalikult ruttu nende uuesti ülesehitamise eest hoolitseda. Raviga viivitades käivituvad organismis paratamatult soovimatud protsessid.

 • Naaberhambad hakkavad nihkuma tekkinud hambatühimiku suunas. Halvenenud hambumuse tõttu muutub raskemaks mälumine ja korralik suuhügieen. Samuti võivad alata peavalud. Tekkinud tühimik ja hammaste nihkumine mõjuvad kahtlemata ka naeratuse ilule.
 • Tavapärast koormust saamata hakkab lõualuu kaotatud hamba kohal kahanema . Seetõttu muutub ajapikku näo kuju ja inimene näeb vanem välja.

Side_cut_of_titanium_implant

KIIRE, VALUTU JA PÜSIV LAHENDUS

Implantatsioon on tänapäeval kõige kaasaegsem moodus nii ühe kui mitme või isegi kõikide kaotatud hammaste uuesti ülesehitamiseks. Seda ravimeetodit soovitavad hambaarstid kogu maailmas mitmel põhjusel.

 • Usaldusväärne protseduur. Tänapäeval paigaldatavad implantaadid luustuvad 96–100% juhtudest  ja kestavad laitmatult terve eluaja.
 • Valutu, lihtne ja kiire operatsioon. Hamba implanteerimise protseduuriks piisab kohalikust tuimastusest. Operatsioon kestab 30–60 minutit.
 • Maksimaalne esteetiline tulemus. Tänapäevaselt implanteeritud hambaid suudab pärishammastest eristada üksnes oma patsiendi naeratust hoolikalt uuriv arst.

EELISED SILDPROTEESI EES

Hammaste sildprotees on kunstlike hambakroonide ühendus, mis kinnitatakse naaberhammastele. Kuigi selline kaotatud hammaste ravimise meetod on juba mitu kümnendit olnud kõige populaarsem, on sel alati olnud olulised puudused.

 • Suurem hambahaiguste tõenäosus. „Sillaga“ ravimine suurendab alati hambahaigustesse haigestumise riski, sest:
  • „silla“ kinnitamiseks tuleb terveid naaberhambaid lihvida, mis paratamatult ja märkimisväärselt vähendab nende vastupanuvõimet,
  • „silla“ alla kogunevad alati ka raskelt puhastatavad toidujäägid, mis on ideaalne keskkond kaariesele.
 • Ajutine lahendus. Patsiendil tuleb „sild“ varem või hiljem välja vahetada. Tõenäoliselt varem toestuseks kasutatud hambad selleks „tööks“ enam ei sobi. Need tuleb välja tõmmata, järgmised hambad lihvida ja muidugi kõige eest uuesti maksta.
 • Tehniliselt keerukas ravimeetod. Eriti keeruline on „silla“ abil kvaliteetselt üles ehitada mitme kaotatud hambaga rida.

Kõiki neid puudusi on võimalik vältida, valides tänapäeval sildproteesist palju kvaliteetsema kaotatud hammaste asendamise meetodi – implantaadid.


HAMBAPROTEESIDEST KAASAEGSEM

Eemaldatavad hambaproteesid on klassikaline lahendus neile, kes on kaotanud suurema osa hammastest. Kahjuks on juba klassikaks saanud ka proteesidega kaasnevad ebamugavused:

 • Pidev valu. Inimese organism on pidevalt muutuv ja pole võimalik valmistada hambaproteese, mis pikka aega ideaalselt sobivad. Hambaproteesidega peate leppima võimaliku hõõrdumise ja ebameeldiva surumistundega.
 • Piiratud mälumisvõimalused. Keeruline on hambaproteesidega süüa tahkemat toitu.
 • Psühholoogiline ebamugavustunne. Paljudel hambaproteeside kandjatel on nende eemaldamise kompleks. Ebamugav situatsioon võib tekkida, kui proteesid ootamatult välja kukuvad – süües või muul ebasobival hetkel.

Kõiki neid ebamugavusi on võimalik vältida, valides tänapäeval hambaproteesidest palju kvaliteetsema kaotatud hammaste asendamise meetodi – implantaadid.

Veebilehe küpsiseid kasutatakse selleks, et paremini mõista, kuidas külastajad veebilehte kasutavad ja kuidas saaksime seda lehte paremaks teha. Kogutavad andmed hõlmavad kasutajate poolt vaadatud veebilehti. Millistelt veebilehtedelt nad tulevad meie lehele või kuhu nad lahkusid, kasutatavate platvormide tüübid, kuupäevad ja kellaajad, rõhud, hiire klikkide arv ja sirvimisaktiivsus, märksõnad ja muu tekst, mis sisestatakse veeblehe sirvimisel. Küpsiseid kasutatakse ka reklaamikampaaniate jaoks, et analüüsida kasutajate käitumist, kui neile on näidatud Interneti-reklaami, sealhulgas kolmanda osapoole veebilehtedel kuvatud reklaamid. Sellisel juhul kogutakse anonüümset teavet.
Meie kodulehte kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid.
Loe veel
Nõustun