< Tagasi

Hambaimplantaatide hinnad

Implantaatidega ravimisel on meditsiinis kõige parem edu prognoos, 95–99%. Seetõttu võib otsustada julgelt implantatsiooni kasuks. Kuid me soovitame pöörata tähelepanu sellele, milline implantaat teile pannakse. Nagu näitas suurim uuring maailmas (2765 patsienti, 11311 implantaati, 800 kliinikut, 9 aastat), mille viis läbi Rootsi Göteborgi ülikool, sõltub implantaadi vastupidavus ja eluiga selle tootjast. Straumanni implantaadid ebaõnnestusid teistega võrreldes 6 kuni 60 korda vähem.

Vaata videot  

 

Straumann Roxolid SLActive implantaadid

Peaaegu iga kolmas Eestis paigaldatud hambaimplantaat on valmistatud Straumanni poolt. SLActive implantaat on ainulaadne oma sulami ja pinna poolest. SLActive implantaat stimuleerib paranemisprotsessi, parandab luukoe verevarustust, vähendab põletiku riski ja kiirendab luu moodustumist implantaadi ümber. Kõik see lühendab implantaadi luustumise perioodi poole võrra ja suurendab ühilduvuse tõenäosust kuni 99-100%, seda ka keerulistel juhtudel: diabeeti või osteoporoosi põdevad patsiendid, suitsetajad või patsiedid, kes soovivad kohe pärast implantaadi paigaldamist ajutist krooni.

Straumann Roxolid SLA implantaadid

Straumann on hambaimplantoloogia teerajaja, suurim implantaatide tootja maailmas. Straumann valmistab implantaate patenteeritud tsirkooniumi ja titaani sulamist nimega Roxolid. Läbiviidud uuringud on näidanud, et kasutades titaani asemel Roxolid sulamit, kasvab implantaatide ühilduvusnäitaja peaaegu 2 % võrra. Roxolid sulam on enam kui 35% tugevam kui titaan. Roxolid sulam võimaldab kasutada väiksema läbimõõduga implantaati ja 54% juhtudel vältida lõualuu kasvatamise (augmentasiooni) operatsiooni ja vähendada inimorganismi protsessidesse sekkumist.

Tavaline titaanist implantaat

Kogu maailmas on enam kui 1800 implantaaditootjat. Implantaadid on valmistatud erinevat tüüpi titaanist, mis on nõrgemad ja mille bioloogiline ühilduvus on madalam kui Straumanni kasutatud Roxolid sulamil. Erinevused esinevad implantaadi pinna kvaliteedis, implantaadi disainis, krooniosa ühenduse täpsuses ja muudes nüanssides. Kõik see määrab ravi edukuse ja pikaealisuse. Mõnel tootjal on pikaajaline kogemus, suurepärased ja edukad ravitulemused, samas kui teistel on tagasihoidlikumad kogemused ja väiksem elujõudlus. Kahtlemata mõjutab see implantaadi maksumust.

 

Leia Kliinik