< Tagasi

Hambaimplantaadi paigaldus

Kas olete kaotanud hamba(d), tunnete end seepärast ebakindlalt ning kardate naeratada ja isegi lähedastega suhelda? Hambaimplantaadi paigaldus on hea võimalus, kuidas vana elu juurde naasta ning enesekindlus taastada. 

Tasub meeles pidada, et välimus pole ainus, mis hammaste kaotusest kannatada saab. Pikemas plaanis võib muret valmistada lõualuu hääbumine, kõnehäired, seedetraktihäired ning nõrgenenud immuunsus. Seepärast on hambaimplantaadi paigaldus ning hammaste taastamine oluline mitmel põhjusel.

Mis on hambaimplantaat?

Hambaimplantaat on hambajuure asendaja, mis valmistatakse kergetest ja tugevatest materjalidest, mis luuga hästi kokku sobivad, näiteks titaan, tsirkoonium või nende sulam. Implantaadi tööpõhimõte on tegelikult väga lihtne: kui kaotatud hammast üles ehitatakse, kruvitakse hambaimplantaat kirurgiliselt lõualuusse ning selle külge kinnitatakse hambakroon. 

Hambaimplantaadi paigaldus on suurepärane viis hammaste taastamiseks, sest see kestab terve elu.

Ettevalmistus

Hambaimplantaadi paigaldus algab konsultatsioonist. Seal tutvutakse patsiendi haiguslooga, tehakse röntgenpilt ning pannakse paika raviplaan ja protseduuri kuupäev.

Erilisi ettevalmistusi hambaimplantaadi paigaldus ei nõua, kuid üht-teist tuleb siiski meeles pidada, et protseduur nii teie kui ka arsti jaoks võimalikult mugav oleks. 

  • Eemaldage enne operatsiooni hambakatt, hambakivi ning bakterid. Samuti parandage olemasolevad hambaprobleemid. Hea suuhügieen vähendab infektsioonide ja tüsistuste tekkimise võimalikkust.
  • Enne operatsiooni sööge, sest pärast protseduuri ei saa paar tundi toituda.
  • Ärge jooge ööpäev enne hambaimplantaadi paigaldust alkoholi ega võtke 7-10 päeva enne operatsiooni ravimeid, mis muudavad vere hüübimist.
  • Naised võiksid operatsioonile tulla meigita, mehed võiksid habeme maha ajada. See teeb desinfitseerimise lihtsamaks ning aitab hambaarstil rohkem näha.

Paigaldus

Hambaimplantaadi paigaldus käib üllatavalt kiirelt, üks implantaat leiab oma koha 20-30 minutiga. Kuna protseduur pole valulik, kasutatakse kohalikku tuimestust. Suurema hirmu korral saab patsiendile teha sedatsiooni.

Pärast protseduuri määratakse vajadusel lühike antibiootikumikuur, võimalik on paistetus ja vähene valu opereeritud kohas. 

Õmblused eemaldatakse nädal pärast operatsiooni ning implantaat luustub 4-12 nädalaga. Kui on koos hambaimplantaadi paigaldusega vaja teha kiire ning usaldusväärne luu kasvatamise protseduur, võtab paranemine aega 6-9 kuud. 

Kui implantaat on luustunud, paigaldatakse sinna kroon. Vastavalt ravimeetodile võidakse patsiendile pakkuda ajutise krooni kinnitamist või võimalust oodata alalist krooni. Krooniks on tarvis hambajäljendit ja igemeprofiili ning krooni valmistab hambatehnik. 

Kui hambaimplantaadi paigaldus tehtud, on oluline meeles pidada, et implantaadid nõuavad samasugust korrapärast hooldust nagu teie enda hambad.

Vastunäidustused

Hambaimplantaadi paigaldus sobib ka suitsetajatele, kuid neil võib protseduurist tervenemine võtta teistest rohkem aega. Samuti on tähtis teada, et suitsetava inimese implantaadid kipuvad rohkem nakatuma igemehaigustesse. Tüsistuste eest aitab kaitsta see, kui suitsetate vähem. 

Samuti tasub ettevaatlikum olla inimestel, kel on näiteks nõrk immuunsüsteem, südame-veresoonkonna haigused, raske suhkruhaigus või neerukahjustus. Täpsemalt hindab teie seisundit ning paneb raviplaani paika arst.

Palju maksab hambaimplantaadi paigaldus?

Hind sõltub mitmetest asjaoludest ning ennekõike tuleb meeles pidada, et odavam hambaimplantaat ei tähenda tavaliselt paremat. Asi puudutab ikkagi inimese kõige kallimat vara ehk tervist. 

Alustuseks on mõistlik hambaimplantaatide kohta lugeda. Tootjaid on palju ning valik raske. Tehke eeltööd ning pidage meeles, et tundmatu ning vähetuntud tootjate hambaimplantaadid võivad teie tervist ohustada. 

Odavamaid alternatiive pole tihti palju uuritud ning nii pole garanteeritud, et kõik läheb plaanipäraselt. Tulemusena võib soodne implantaat maksta kordades rohkem, sest on võimalik, et protsessi peab hiljem kordama. 

Straumanni hambaimplantaadid on teadusuuringute põhjal maailma ühed parimad ning neid usaldavad ka Eesti inimesed. Iga kolmas Eestis paigaldatud hambaimplantaat on Straumanni oma. 

Hea on teada, et paljud kliinikud pakuvad võimalust hambaimplantaadi paigalduse eest maksta järelmaksuga.