< Tagasi

Suust mitte-eemaldatavad proteesid

Suust eemaldatavad proteesid on hambaprobleemide küüsis vaevlevate inimeste seas endiselt väga populaarsed. Samas on eemaldatavatel proteesidel mitmeid miinuseid, mis võivad igapäevaste toimingute tegemise keerulisemaks teha.  

Üks suurimaid puudusi on see, et eemaldatavad proteesid ei kaitse lõualuud taandumise eest nagu suust mitte-eemaldatavad proteesid. Nii võivad eemaldatavad proteesid inimese näoproportsioone muuta, sest aastate jooksul lõualuu kude õheneb.

Lõualuu muutumise puhul tuleb ka proteese korrigeerida, et need endiselt suuga klapiks. Suust mitte-eemaldatavad proteesid sellist pidevat parandamist ei vaja. 

Kui lõualuu taandumine on mure, mida igapäevaselt ei märka, siis täiesti harilikud tegevused nagu rääkimine, naeratamine ja söömine võivad eemaldavate proteesidega üpriski ebamugavad olla. 

Protees pigistab ja hõõrub, tekitab valulikkust ning pärsib maitsemeelt. Nii võibki eemaldatavate proteeside kandmist saata pidev ebamugavustunne. Ka psühholoogiline, sest paljud proteesikandjad ei tunne end mugavalt, kui nad peavad näiteks avalikus kohas proteesid eemaldama.

Lisaks tuleb eemaldatavaid proteese kaks korda päevas suust ära võtta ja vee all põhjalikult pesta. Samuti võib nende alla toit kinni jääda.

Suust mitte-eemaldatavad proteesid on hoopiski mugavamad. Siinkohal tulebki appi hambaimplantaat.

Mis on hambaimplantaat?

Tegemist on hambajuure asendajaga, mis valmistatakse kergetest ja tugevatest materjalidest, mis luuga ideaalselt kokku sobivad, näiteks titaan, tsirkoonium või nende sulam. 

Implantaadi loogika on tegelikult päris lihtne: kui kaotatud hammast üles ehitatakse, kruvitakse hambaimplantaat kirurgiliselt lõualuusse ning selle külge kinnitatakse hambakroon. 

Kuna hambaimplantaat kestab suure tõenäosusega terve elu, on see suurepärane viis hammaste taastamiseks. Siin ongi üks põhilisi mõttekohti, mille üle juurelda. 

Tihti eelistatakse suust-mitte eemaldatavate proteeside asemel suust eemaldatavaid proteese, sest nad on odavamad, kuid unustatakse, et tegemist pole püsiva lahendusega ning neid tuleb iga 5-10 aasta tagant uuendada. Kui teil on suust mitte-eemaldatavad proteesid, siis seda muret ei ole.

Kaks valikut

Suust mitte-eemaldatavad proteesid pole implantaatide puhul ainus võimalus hambumuse parandamiseks. Kui kogu hambumuse taastamist implantaatidega ei soovita, on olemas viis kinnitada eemaldatav plaatprotees alalõuga paigaldatud kahele implantaadile. Seda proteesi on patsiendil lihtne eemaldada ning see tulebki alati ööseks suust ära võtta. 

Selline protees on hea, usaldusväärne ja stabiilne alternatiiv neile, kes otsivad soodsamat, ent siiski kvaliteetset lahendust. Naeratada ja suhelda saab igatahes sama enesekindlalt kui pärishammastega. 

Kõige mõnusamaks teevad elu siiski implantaatide abil valmistatavad suust mitte-eemaldatavad proteesid. Kaovad eemaldatavate proteeside poolt tekitatud ebamugavused ning suust mitte-eemaldatavad proteesid takistavad lõualuu taandumist ja annavad inimesele võimaluse end taas hästi tunda.

Sel ravil on kaks põhietappi: alustuseks paigaldatakse implantaat lõualuusse, seejärel proteesitakse implantaat kas eemaldatava või fikseeritud proteesiga. Ühe lõualuu taastamine nõuab tavaliselt 4-6 implantaati. 

Tavaliselt paigaldatakse implantaadid kohe pärast hammaste väljatõmbamist ehk toimub kohene implantatsioon. Selle protseduuri juures paigaldatakse implantaat valmistatud auku ning peale asetatakse paranemiskruvi, mis eemaldatakse 3-6 kuu möödudes ning asendatakse implantaati ja hambakrooni ühendava abutmendiga.

Pärast protseduuri

Kui suust mitte-eemaldatavad proteesid on paigaldatud, möödub taastumine tavaliselt mugavalt. Kerge valu, mis võib tekkida, taandub tavaliselt paari-kolme päevaga. 

Hambahoolduses tuleb silmas pidada, et hambaid tuleb vastavalt arsti soovitustele hoolikalt pesta ning regulaarselt tasub seada sammud suuhügienisti juurde. Spetsiaalselt hoolt suust mitte-eemaldatavad proteesid ei vaja.

Miks on Straumanni hambaimplantaadid parimad?

Iga aasta paigaldatakse maailmas üle 25 miljoni hambaimplantaadi, Eestis umbes 15 000. Pea iga kolmas Eestis paigaldatud hambaimplantaat on Straumanni toodang. Miks Straumanni niivõrd kõrgelt hinnatakse? 

  • Luustumise ehk paranemise tõenäosus on 99%. Straumanni implantaatide eriline pealispind kiirendab tervenemisprotsessi ja vähendab mitteluustumise riski.
  • Eluaegne garantii. Implantaatidele ja proteesiosadele kehtib eluaegne garantii ning vajadusel saavad patsiendid kiirelt ja tasuta abi enam kui 70-s maailma riigis.
  • Kiirem paranemisaeg. Eriline pealispind vähendab raviperioodi poole võrra.
  • Vähesem sekkumine organismi. Implantaadid on väiksema diameetriga ning see tagab minimaalse sekkumise inimorganismi.
  • Vastupidav sulam. Straumanni hambaimplantaatide tugevuse saladus on eriline Roxolidi sulam.
  • Straumanni leiutatud sulam teeb hambaimplantaadid eriti tugevaks. 
  • Eriline SLActive pealispind. Straumanni implantaatidel on eriline pind, mis aitab kaasa tervenemisprotsessile, leevendab põletikku ja kiirendab luude moodustamist.
  • Unikaalsed tehnoloogiad. Tehnoloogiad ja seadmed, mida implantaatide ja proteesiosade valmistamisel kasutatakse, on leiutatud Straumanni spetsialistide poolt. 
  • Šveitsi kvaliteet. Straumann teab, et tehnoloogiate pidev täiustamine on ülioluline. 

Kui teile pakuvad huvi suust mitte-eemaldatavad proteesid, valige Straumann!

Mitte midagi hirmsat

Kuigi esimene hambaimplantaat paigaldati inimesele juba 54 aastat tagasi, on see siiani paljudele võõras ning hirmuäratav protseduur. Ühelt poolt võib muret tekitada hind, teisalt jällegi kardetakse valu, tüsistusi ja mitteparanemist. 

Pelgamiseks pole aga põhjust. Tegemist on lihtsa protsessiga, kus kasutatakse kohalikku tuimestust ja mis möödub kiirelt. 

Tundlikemale ja kartlikemale patsiendile on võimalik teha protseduur sedatsiooniga. Selle protseduuri käigus süstib erialaarst patsiendi veeni rahustit või manustatakse rahusti suu kaudu ning see pakub inimesele rahulolu ning lõdvestust. Nii saavad suust mitte-eemaldatavad proteesid valutult paigaldatud.

Palju see kõik maksab?

Hambaimplantaadi hind oleneb erinevatest asjaoludest ning meeles tasub pidada, et odavam ei tähenda tavaliselt paremat. Inimese tervis on tema kõige kallim vara ning suust mitte-eemaldatavad proteesid pole koht kokkuhoiuks. 

Alustuseks on mõistlik erinevaid võimalusi uurida ning kui leiate, et teile sobiks suust mitte-eemaldatavad proteesid, tuleb järgmise sammuna otsida sobiv implantaaditootja. Neid on palju ning valik paistab esmapilgul keerukas. 

Odavamaid tootjaid pole tihti väga palju uuritud ning nii pole kindel, et kõik läheb plaanipäraselt. Vähemtuntud tootja hambaimplantaat võib tulemusena minna maksma oluliselt rohkem, sest on võimalik, et peate protsessi hiljem kordama.

Miks on hinnad nii erinevad?

Eeltööd tehes märkate, et implantaatide hinnad erinevad tihti kui öö ja päev. 

Maksumus sõltub tegelikult mitmest eri ajast. Hambaimplantaat vajab lisaks ka paranemiskruvi ja proteesituge. 

Straumanni implantaadi hinnas ei sisaldu ainult hea materjal, vaid kogu töö, mida Šveitsis selleks tehakse, et implantaadi kvaliteet ja ohutus oleks alati tipptasemel. Rootsis korraldatud sõltumatust teadusuuringust selgus, et Straumanni hambaimplantaadid ebaõnnestusid teistega võrreldes 6 kuni 60 korda vähem. 

Straumann on üks hinnatumaid implantaatide tootjaid maailmas ning kvaliteet on siinkohal teaduspõhine fakt. Seda kinnitab eluaegne garantii ning peaaegu 100-protsendiline ühilduvusnäitaja.

Järelmaks

Kui suust mitte-eemaldatavad proteesid hakkasid teile huvi pakkuma, kuid hind tundub ülejõu käivat, siis ärge muretsege. Paljudes kliinikutes on võimalik protseduuri eest järelmaksuga tasuda ning patsiendid kasutavad seda usinalt. Nii ei pea te raha koguma, vaid saate suust mitte-eemaldatavad proteesid ning kauni naeratuse koheselt.