< Tagasi

5 tehnoloogiat hammaste taastamiseks

Tänapäeva maailmas valitsevad kaasaegsed tehnoloogiad ja paljud ei kujuta ilma nendeta ette ühtegi päeva. Arenevad tehnoloogiad ei ole mitte ainult juurdumas meie igapäevaellu, vaid on kahtlemata abiks ka meditsiinis. Hambaravi ja hamba implanteerimine ei ole erandiks.

  1. 3D tomograafia. See tehnoloogia on mõeldud patsiendi hammaste seisundi diagnoosimiseks. Lõualuu kujutis on nähtav kolmemõõtmelisena erinevates läbilõigetes ning seetõttu on võimalik luu kvaliteedi täpsem hindamine ja ravi planeerimine.
  2. Intraoraalne skanner. Varem oli hambakaarte ehk jäljendi võtmine üks kõige ebameeldivaid hambaprotseduure. Digitaalskanneri kasutamine ei nõua jäljendimaterjali kasutamist ning see ei tekita patsiendile ebamugavust. Suuõõs skaneeritakse vaid paari minutiga ja täpset pilti saab näha koheselt arvuti ekraanil.
  3. Kirurgilised juhendid. See tehnoloogiavahend aitab protseduuri kavandada ja teostada väga täpselt. Selle meetodi abil tehakse operatsioon kiiresti ja valutult.
  4. CEREC CAD/CAM süsteem. See süsteem on mõeldud keraamiliste täidiste, kroonide ja väikeste sildproteeside valmistamiseks. See aitab kindlaks teha implantaadi asendit ja keraamika taastamist nii, et kogu protsess on nähtav arvutiekraanil. See on kiireim hambaproteesimise tehnika, teostamaks krooniosa taastamist implantaadil.
  5. 3D-printerid. See tehnoloogia on meditsiinis väga laialdaselt kasutatav. Enamasti kasutatakse seda püsikroonide, sildade, implantaatide printimiseks.

Hambaravis kasutatavad digitaalsed tehnoloogiad mängivad eriti tähtsat rolli, sest need aitavad mitte ainult lühendada hambaravi protseduure, vaid muudavad need protseduurid kvaliteetsemaks, ohutumaks, tagades patsiendi maksimaalse mugavuse.

Leia Kliinik