< Tagasi

Luuaugmentatsioon

Hammaste kaotus muudab kardinaalselt elu kvaliteeti. Ilma kaotatud hammaste õigeaegse asendamiseta mitte ainult ei vähene eneseusk ja halveneb tervis, vaid lahustub ka lõualuu. Ebapiisava luukoe korral saab hambaimplantaadid kruvida alles pärast luukoe augmentatsiooni (kasvatamist). Luukude taastatakse patsiendi oma luukoega või luu asendusmaterjaliga. Sageli kasutatakse segu patsiendi oma luust ja luu asendusmaterjalist. Luud saab sel moel laiendada või tõsta.

Leia Kliinik

Protseduuri eelised

Luukoe kasvatamisprotseduur on vajalik patsientidel, kelle luu on hääbunud. Pärast lõualuu vajaliku koguse taastamist saavutatakse tugevus ja stabiilsus, mis on vajalik edukaks implanteerimiseks. Vältides lõualuu sulamist on luud võimalik kasvatada ka kohe pärast hamba väljatõmbamist.

Millisel juhul on vaja lõualuu kasvatamist?

  • Hamba kaotus. Hamba kaotuse korral ei saa lõualuu vajalikku koormust närimise näol ja hakkab taanduma.
  • Periodontaalne haigus. Ravimata periodontaalne haigus võib põhjustada muutusi lõualuus.
  • Traumad. Arenguvead ja mitmesugused traumad võivad mõjutada luu kasvu.
  • Tsüstide või kasvajate eemaldamine. Luu arenguvead võivad olla põhjustatud tsüstide või kasvajate eemaldamisest.

Protseduuri kulg

Protseduuri ajal asetatakse siirdatav materjal kihthaaval otse luule ja kaetakse iselahustuva membraaniga. Operatsiooni saab teostada sügava sedatsiooni tingimustes. Mõne aja pärast kasvab tehisluu lõualuuga kokku ja seejärel saab paigaldada hambaimplantaadid.

Leia Kliinik