Veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile pakutava teenuse kvaliteeti. Sirvimist jätkates nõustute Straumanni küpsiste kasutamise poliitikaga.
HAMBAIMPLANTAADID JA RAVI
MIS ON HAMBAIMPLANTAAT?

Hambaimplantaat on hambajuure asendaja. See valmistatakse eriti tugevatest, kergetest ja bioloogiliselt luuga sobivatest materjalidest (titaanist, tsirkooniumist või sulamitest) ning sarnaneb väikese kruviga. Kaotatud hamba asemele paigaldatakse implantaat ning selle külge kinnitatakse hambakroon.

Esimene hambaimplantaat paigaldati inimesele 1967. aastal. Sellest ajast on implantoloogia arenenud sedavõrd, et tänapäeval paigaldatakse maailmas üle 25 miljoni implantaadi aastas. Kaasaegne implantoloogia on Eestis eksisteerinud enam kui 20 aastat. Tänaseks paigaldatakse umbes 15 000 hambaimplantaati aastas.

MIKS TULEB PUUDUV HAMMAS ASENDADA VÕIMALIKULT KIIRESTI?

Ühe või mitme hamba puudumisel tuleb need asendada võimalikult kiiresti. Raviga viivitamise korral algavad organismis paratamatult soovimatud protsessid.

Naaberhambad hakkavad nihkuma tekkinud hambatühimiku suunas. Halvenenud hambumus raskendab mälumist ja hammaste puhastamist. Samuti võivad alata peavalud. Tekkinud tühimik ja hammaste nihkumine mõjutavad kahtlemata ka naeratuse ilu.

Tavapärast koormust saamata hakkab lõualuu pärast hammaste eemaldamist aegapidi kahanema. Seetõttu muutub ajapikku näo kuju ja inimene näeb vanem välja.

Miks tuleb puuduv hammas asendada võimalikult kiiresti?

KUIDAS ALLESJÄÄNUD HAMBAD TÄIDAVAD TEKKINUD TÜHIMIKU
  • Naaberhambad täidavad tühja koha, paljastades hammaste juured. Hambumus muutub ja suureneb parodontiiti haigestumise risk.
HAMBUTU LÕUALUU HAKKAB AEGAMISI "SULAMA" MUUTES NÄOKUJU
PAREM KUI "SILD"

Hammaste sildprotees ehk „sild” on kunstlike hambakroonide ühendus, mis kinnitatakse naaberhammastele. Sildproteesiga kaotatud hammaste taastamine oli mitmeid aastakümneid kõige tavalisem ravimeetod, on sel alati olnud olulised puudused. Suurendab hambahaigustesse haigestumise riski. "Silla" kinnitamiseks on vaja terveid kõrvalolevaid hambaid lihvida, mis paratamatult vähendab nende vastupidavust. Selle alla kogunevad alati toidujäägid, mida on raske puhastada ja mis on ideaalne keskkond kaariesele. Tänaseks on see üsna primitiivne ravimeetod ja varem või hiljem vajab sildprotees väljavahetamist. Endised tugihambad selleks enam ei sobi ja tõenaoliselt tuleb need eemaldada, järgmised tugihambad lihvida ja muidugi kõige eest uuesti maksta.

MIS ON HAMBAIMPLANTATSIOON?
1. Uuring ja konsultatsioon
Suuõõne seisundi profülaktiline läbivaatus koosneb arsti poolt teostatavast uuringust ja röntgenpildist, hinnates hammaste tervislikku seisundit. Konsultatsioonil koostatakse raviplaan ning määratakse implantatsiooni kuupäev.
2. Implantatsioon
Selle visiidi käigus paigaldatakse implantaat. Implanteerimine on valutu, lihtne ja kiire protseduur. Üks implantaat paigaldatakse keskmiselt 20-30 minutiga ja protseduuriks piisab kohalikust tuimestusest. Operatsiooni käigus on võimalik paigaldatud implantaadile kinnitada ajutine kroon või jätta implantaat luustuma.
3. Hambakrooni kinnitamine
Kui implantaat on luustunud, proteesitakse implantaat püsikrooniga.
4. Implantaatide hooldus
Hambaimplantaadid nagu ka enda hambad, nõudes regulaarset hooldust ning hambaarsti ja suuhügienisti külastusi.
KOHENE IMPLANTATSIOON

Implantatsioon võib olla hiline või kohene. Kohese implanteerimise korral eemaldatakse hammas või allesjäänud hamba juur ning samal visiidil paigaldatakse implantaat ja võimalusel asetatakse ka ajutine kroon. Selline implanteerimismeetod on mugav ja valutu ning välditakse täiendavat kirurgilist operatsiooni implantaadi sisestamiseks. Kohene implantatsioon annab võimaluse ohutult ja kiiresti taastada närimisfunktsioon, foneetika ja esteetika.