< Tagasi

Kui puuduvad kõik hambad

Viis sammu teie naeratuseni

1. Konsultatsioon ja raviplaan

x-ray-961977_960_720

Kõiki täiskasvanud patsiente saab ravida hambaimplantaatidega. Hambaimplantatsioon on tänapäeval kõige kaasaegsem meetod isegi kõikide puuduvate hammaste asendamiseks – ravi edukuse määr on 96-99%.

Ravi edukust mõjutavad (kuid mitte ainult) patsiendi suuhügieen, igemete paksus ja lõualuu mass/kvaliteet, suitsetamine, haigused nagu diabeet või osteoporoos, kiiritusravi, arsti kogemus ja implantaadi kvaliteet.

Esmakordsel visiidil viiakse läbi vajalikud uuringud ja pannakse paika raviplaan (selle etapid, esteetilised ootused, rahalised aspektid) ning määratakse implantatsiooni kuupäev.

Leia Kliinik

2. Implantaadi paigaldamine

Hambaimplantaadi paigaldamine toimub kiiresti – üks implantaat keeratakse sisse keskmiselt 20–30 minutiga. Implantatsioon pole valulik, piisab kohalikust tuimestusest, ja üldjuhul üldnarkoosi ei kasutata. Pärast protseduuri võidakse määrata lühike antibiootikumikuur, võimalik on kerge lühiajaline paistetus ja valu opereeritud kohas.

Sageli paigaldatakse implantaadid kohe pärast hammaste väljatõmbamist – seda kutsutakse koheseks implantatsiooniks. Implantaat paigaldatakse prepareeritud auku ja sellele asetatakse paranemiskruvi. See kinnituselement eemaldatakse 3 – 6 kuu möödudes. Pärast paranemiskruvi eemaldamist asendatakse see abutmendiga, mis hakkab implantaati ühendama hambakrooniga.

Selle toimimise võimalus ei sõltu implantaadist vaid patsiendi individuaalsest olukorrast. Selle metoodika sobivuse, võimalike riskide või eeliste üle otsustab arst. Üha sagedamini kasutatakse täiendavalt kirurgilist giidi, mis võimaldab täpsemat implantaadi positsioneerimist ja kiirendab protseduuri.

 

 

3. Paranemine ja ajutiste kroonide kandmine ja / või igemete formeerimine

Implantaat luustub tavaliselt 4–12 nädalaga, õmblused eemaldatakse umbes nädala pärast. Kui patsiendil ei ole luud piisavalt, tehakse luu kasvatamise protseduur. Pärast luu kasvatamist tuleb oodata paranemist väiksemate defektide puhul 3-4 kuud ja ulatuslikemate puhul kuni 1 aasta, et paigaldada taastatud luu sisse implantaat.

Leia Kliinik

4. Uue hamba kinnitamine

Luustunud implantaadile paigaldatakse kroon. Sõltuvalt ravimeetodist võidakse patsiendile pakkuda ajutise krooni kinnitamist või oodata alalist krooni. Krooni implantaadi peale valmistab hambatehnik. Laboris valmistatud kroon kinnitatakse patsiendi suus implantaadiga ühendatud abutmendile. Krooni esteetilisus, eluiga ja hind sõltuvad valitud materjalidest (plast, metallkeraamika, klaaskeraamika, triskooniumkeraamika) ja valmistamise tehnoloogiast.

5. Regulaarne hooldus 

Sarnaselt teie enda hammastega nõuavad ka hambaimplantaadid korrapärast hooldust ja visiite hambaarsti ning suuhügienisti juurde. Oluline on käia igal aastal järelkontrollis, kus tehakse röntgenpildid ja hinnatakse igeme ning lõualuu seisukorda. Igapäevane õige suuhooldus tagab implantaatide vastupidavuse pikkadeks aastateks.