< Tagasi

Kui puuduvad kõik hambad

Viis sammu teie naeratuseni

1. Konsultatsioon ja raviplaan

x-ray-961977_960_720Kõiki täiskasvanud patsiente saab ravida hambaimplantaatidega. Hambaimplantatsioon on üks usaldusväärsemaid ravimeetodeid meditsiinis – ravi edukuse määr on 96-99%.

Ravi edukust mõjutavad (kuid mitte ainult) patsiendi suuhügieen, igemete paksus ja lõualuu mass/kvaliteet, suitsetamine, haigused nagu diabeet või osteoporoos, kiiritusravi, arsti kogemus ja implantaadi kvaliteet.

Konsultatsiooni käigus vaadatakse patsient läbi, tehakse röntgenpilt, pannakse paika raviplaan (selle etapid, esteetilised ootused, rahalised aspektid) ning määratakse implantatsiooni kuupäev.

Leia Kliinik

2. Implantaadi paigaldamine

Hambaimplantaadi paigaldamine toimub kiiresti – üks implantaat keeratakse sisse keskmiselt 20–30 minutiga. Implantatsioon pole valulik, piisab kohalikust tuimestusest, ja üldjuhul üldnarkoosi ei kasutata. Pärast protseduuri võidakse määrata lühike antibiootikumikuur, võimalik on kerge lühiajaline paistetus ja valu opereeritud kohas.

Sageli paigaldatakse implantaadid kohe pärast hammaste väljatõmbamist – seda kutsutakse koheseks implantatsiooniks. Mõnikord on võimalik kohe kinnitada ka ajutine kroon. Selle toimimise võimalus ei sõltu implantaadist vaid patsiendi individuaalsest olukorrast. Selle metoodika sobivuse, võimalike riskide või eeliste üle otsustab arst. Üha sagedamini kasutatakse täiendavalt kirurgilist giidi, mis võimaldab täpsemat implantaadi positsioneerimist ja kiirendab protseduuri.

 

 

3. Paranemine ja ajutiste kroonide kandmine ja / või igemete formeerimine

Implantaat luustub 4–12 nädalaga, õmblused eemaldatakse nädala pärast. Kui luud ei ole piisavalt, tehakse luu kasvatamise protseduur, mis on väga sarnane implantatsiooniga – see tehakse kiiresti, valutult ja usaldusväärselt, väga sageli koos implantatsiooniga. Luu kasvatamise puhul võtab paranemine aega 6–9 kuud.

Leia Kliinik

4. Uue hamba kinnitamine

Luustunud implantaadile paigaldatakse kroon. Sõltuvalt valitud ravimeetodist võidakse patsiendile pakkuda ajutise krooni kinnitamist või oodata alalist krooni. Krooni valmistamiseks võetakse hambajäljend ja moodustatakse igemeprofiil. Krooni implantaadi peale valmistab hambatehnik. Krooni esteetilisus, eluiga ja hind sõltuvad valitud materjalidest (plast, metallkeraamika, klaaskeraamika, triskooniumkeraamika) ja valmistamise tehnoloogiast.

5. Regulaarne hooldus 

Sarnaselt teie enda hammastega nõuavad ka hambaimplantaadid korrapärast hooldust ja visiite hambaarsti ning suuhügienisti juurde.