Tegelikult võivad implantaatidele kinnitatud proteesid olla nii eemaldatavad kui ka püsivad. Traditsioonilise eemaldatava plaadi puudused on kõigile hästi teada, kuid mis juhtub, kui protees kinnitatakse implantaatidele?
Tavapärasel eemaldataval proteesil on lugematu arv miinuseid, mis raskendavad isegi kõige lihtsamate igapäevaste toimingute tegemist. Eemaldatava proteesi üks olulisemaid puudusi on see, et see ei kaitse lõualuud taandumise eest. Vajalikku koormust saamata, hakkab luu “sulama”, muutes näo proportsioone. Kui lõualuu muutub, tuleb ka proteesid aeg-ajalt ümber korrigeerida, et need endiselt sobiks. Toidu närimisest, rääkimisest või naeratamisest võib saada tõeline väljakutse, kuna protees survestab, tekitab valulikku ebameeldivust ja pärsib maitsemeelt. Pideva ebamugavustunde tõttu ei rahulda selline hammaste taastamise meetod tänapäeval enam patsiente. Kui kogu hambumuste taastamist implantaatidega ei soovita, on olemas ka vahepealne viis – kinnitades eemaldatava plaatproteesi kahele alalõuga paigaldatud implantaadile. Selliselt “trukkidega” kinnitatud proteesi on võimalik patsiendil ise suust eemaldada.
on suurepärane alternatiiv neile, kes otsivad paremat, taskukohasemat ja kvaliteetset lahendust. Selliselt fikseeritud protees püsib kindlalt, võimaldades närida, naeratada ja julgelt suhelda nagu oma loomulike hammastega. Ehkki kahele implantaadile kinnitatud protees on oluliselt mugavam, kui suu limaskestale toetatud protees, jääb siiski üheks puudus – protees tuleb ööseks suust eemaldada.
Ühe hambakaare taastamine, kinnitades proteesid 6–8 implantaadile on väga tõhus viis hammaste taastamiseks. Seda ravimeetodit soovivad patsiendid kõige enam, sest see tagab kõige pikemaajalisema ja kindlama tulemuse. Iga ravijuhtum on individuaalne ja ei sõltu alati ainult patsiendi soovidest. Parim lahendus igale patsiendile selgub alati põhjaliku konsultatsiooni käigus koostöös raviarsti ja kirurgiga. Milline hammaste taastamise meetod valida – eemaldatav või implantaatidel fikseeritud? Lõplikku otsust on lihtsam teha, kui pöördute kogenud arsti poole. Hambaarst hindab kliinilist olukorda, võtab arvesse teie soove ja võimalusi ning teeb samal ajal optimaalseima just teile sobiva otsuse.