< Tagasi

Hambaimplantaat

„Ma isegi ei osanud oodata, et kõik muutub nii palju pärast seda, kui mulle paigaldati hambaimplantaadid. Muutus mitte ainult mu naeratus, vaid kogu mu nägu. Rääkimata sellest, et võin nüüd ohutult süüa isegi tahkeid toite. Märkasin kohe, et olen õnnelikum ja seda märkasid ka minu sugulased. Neil on hea meel näha mind enesekindlana, heas tujus ja alati naeratades. ”

Nii kirjeldas oma kogemust hambaimplantaadiga Straumanni klient Maarika. Ta on üks paljudest, kellele on hambaimplantaat andnud võimaluse taas rõõmsalt naeratada. Iga aasta paigaldatakse maailmas üle 25 miljoni hambaimplantaadi, Eestis umbes 15 000. Muideks, pea iga kolmas Eestis paigaldatud hambaimplantaat on Straumanni toodang.

Saa enesekindlus tagasi

Hamba või hammaste kaotusel on inimesele suur mõju, see mõjutab teda psühholoogiliselt ning põhjustab tohutult ebamugavusi. Hakatakse häbenema oma välimust ning sageli välditakse suhtlust. Aga välimus pole ainus, mis hammaste kaotusest kannatada saab – pikemas plaanis võib hääbuda lõualuu ning tekkida kõnehäired ja isegi erinevad seedetrakti probleemid. Rääkimata nõrgenenud immuunsusest.

Niisiis ei paranda hambaimplantaat ainult esteetilist välimust, vaid aitab taastada ka varasemat tervist ning elustiili. Inimene on taas terve ja enesekindlusest pungil ning saab vabalt suhelda, nautida kvaliteetset toitu ja näidata oma säravat naeratust.

Mis on hambaimplantaat?

Hambaimplantaat on hambajuure asendaja, mis valmistatakse kergetest ja tugevatest materjalidest, mis luuga hästi kokku sobivad, näiteks titaan, tsirkoonium või nende sulam. Implantaadi tööpõhimõte on tegelikult väga lihtne: kui kaotatud hammast üles ehitatakse, kruvitakse hambaimplantaat kirurgiliselt lõualuusse ning selle külge kinnitatakse hambakroon.

Võib öelda, et hambaimplantaat on nagu maja vundament. Titaankruvi asendab hambajuurt ning sellest saab tehishamba alus.

Hambaimplantaat on suurepärane viis hammaste taastamiseks, sest see kestab terve elu.

Karta pole tarvis

Hirm uue ja tundmatu ees on inimloomusele täiesti tavaline. Enamik patsiente pole ju implanteerimisega kursis enne kui neil seda endal tarvis läheb. Pole aga mingit põhjust karta, tegemist on lihtsa ja valutu protsessiga. kus kasutatakse kohalikku tuimestust ja mis kestab vaid 20-30 minutit.

Tundlikele patsientidele saab teha protseduuri koos sedatsiooniga. Selle protseduuri käigus süstib erialaarst patsiendi veeni rahustit või manustatakse rahusti suu kaudu ning see pakub inimesele rahulolu ning lõdvestust.

Kogu protsessi juures on ääretult oluline implantaatide kvaliteet. Šveitsi tootja Straumann on selles osas maailma tipus. Siin on mõned põhjused, miks kliendid Straumanni usaldavad.

 • Luustumise ehk paranemise tõenäosus on 99%. Implantaatide unikaalne pealispind kiirendab tervenemisprotsessi ja vähendab mitteluustumise riski.
 • Eluaegne garantii. Kõlab ju hästi! Implantaatidele ja proteesiosadele kehtib eluaegne garantii ning vajadusel saavad patsiendid kiirelt ja tasuta abi enam kui 70-s maailma riigis.
 • Kiirem paranemisaeg. Eriline pealispind vähendab raviperioodi poole võrra.
 • Vähesem sekkumine organismi. Implantaadid on väiksema diameetriga ning see tagab minimaalse sekkumise inimorganismi.
 • Vastupidav sulam. Straumanni leiutatud sulam teeb hambaimplantaadid eriti tugevaks.
 • Eriline pealispind. Straumanni implantaatidel on eriline pind, mis aitab kaasa tervenemisprotsessile, leevendab põletikku ja kiirendab luude moodustamist.
 • Unikaalsed tehnoloogiad. Tehnoloogiad ja seadmed, mida implantaatide ja proteesiosade valmistamisel kasutatakse, on leiutatud Straumanni spetsialistide poolt.
 • Šveitsi kvaliteet. Ääretult oluline on tehnoloogiate pidev täiustamine.

Pärast protseduuri

Samuti pole põhjust tunda hirmu taastumise üle. Teil võib olla veidi ebamugav ning võite tunda implantaadi lähedal igemetes valu, kuid see taandub tavaliselt paari-kolme päevaga.

Ka hambaimplantaatide eest hoolitsemine ei vaja erilist hoolt. Nad on nagu teie tavalised hambad. Igapäevaselt piisab hambapesust ja hambaniidi kasutamisest, kuid muidugi tuleb regulaarselt külastada hambaarsti ja suuhügienisti.

Vahel arvatakse, et hambaimplantaat kahjustab terveid hambaid, kuid kuna paigaldamine ei nõua tervete hammaste lihvimist, siis naaberhambad kahjustada ei saa.

Kui palju maksab hambaimplantaat?

Hambaimplantaadi hind sõltub mitmetest asjaoludest ning ennekõike tuleb meeles pidada, et odavam hambaimplantaat ei tähenda tavaliselt paremat. Me räägime ikkagi inimese kõige kallimast varast ehk tervisest. Oluline pole hinnakiri, vaid kvaliteet.

Alustuseks on mõistlik teha eeltööd ning leida endale kõige sobivam implantaaditootja. Tootjaid on palju ning valik raske, kuid tervise arvelt raha kokku hoida pole kunagi hea mõte.

Implantaatide erinev hind näitab seda, et ka kvaliteet on erinev ning tundmatu või vähetuntud tootja hambaimplantaat võib ohustada teie tervist ning ei pruugi kindlustada pikaajalisi tulemusi.

Odavamaid alternatiive pole tihti palju uuritud ning nii pole garanteeritud, et kõik läheb plaanipäraselt. Tulemusena maksab alguses sõnadega “soodne” ja “odav” reklaamitud hambaimplantaat oluliselt rohkem, kuna on võimalik, et peate protsessi hiljem kordama.

Samuti tuleb arvestada kirurgilise protseduuriga. Meie kirurgidel on suured teadmised ja kogemused kaasaegse ravi pakkumisel.

Miks on hinnad nii erinevad?

Kuna tegemist on paljudele võõra tehnoloogiaga, jääb esmapilgul selgusetuks ka hinnavahe – miks on ühes kohas hambaimplantaat nii palju odavam?

Maksumus sõltub mitmest eri asjast. Hambaimplantaat vajab lisaks ka paranemiskruvi ja proteesituge. Straumanni hinnas ei sisaldu ainult materjali kvaliteet, vaid ka teaduslikud uuringud, mida Šveitsis tehakse, et kvaliteet oleks võimalikult kõrge ning implantaadid oleks patsiendile ohutud. Rootsis korraldatud sõltumatust teadusuuringust selgus, et Straumanni hambaimplantaadid ebaõnnestusid teistega võrreldes 6 kuni 60 korda vähem.

Straumann on üks hinnatumaid implantaatide tootjaid maailmas ning kvaliteet pole siinkohal tühi sõnakõlks, vaid teaduspõhine fakt. Seda kinnitab eluaegne garantii ning peaaegu 100-protsendiline ühilduvusnäitaja.

Straumanni erilisus

Miks on Straumanni implantaadid niivõrd erilised?

 • Crossfit ühendus. Straumanni hambaimplantaat on tugeva ja täpse ühendusega. See aitab implantaati täpselt paigaldada ning tagab pikaajalise stabiilsuse.
 • Roxolidi sulam. Straumanni hambaimplantaat koosneb tsirkooniumi ja titaani eriliselt sulamist Roxolid. Sulam suurendab implantaatide ühilduvusnäitajate määra ning sulamiga saab kasutada väiksema läbimõõduga implantaate.
 • SLActive implantaadi pealispind. Straumanni hambaimplantaat on mikropoorse pealispinnaga, mis tagab kaks korda kiirema luustumise. Uuringute kohaselt on SLAactive pealispinnaga implantaate mõistlik kasutada ka siis, kui kohe pärast implantaadi paigaldamist kinnistatakse hambakroonid. Implantaadi pealispind vähendab komplikatsioonide riski kahekordselt.
 • Luud säilitav vorm. Implantaadi vorm ja kuju on kohandatud igale patsiendile ning see sobib igale luutübile.

Võimalus tasuda järelmaksuga

Paljud kliinikud pakuvad võimalust protseduuri eest järelmaksuga tasuda ning see on patsientide seas populaarne viis. Nii ei pea te raha koguma, vaid saate enesekindlust ja kaunist naeratust koheselt nautida.

Samuti ei pea alati taastama hambaimplantaatidega tervet suud, vaid saab valida soodsama variandi, näiteks hammaste taastamise kahel või neljal implantaadil. Erinevaid võimalusi on mitmeid ning arst tutvustab neid teile suurima heameelega.