5 ASJA, MIDA PEAKS TEADMA HAMBAIMPLANTAATIDE KOHTA
Hambaimplantaat on ainulaadne toode, mida saab pidada üheks suurimaks saavutuseks hambaravi teaduses.

Straumann on suurim hambaimplantaatide tootja maailmas. Esimene selle firma välja töötatud hambaimplantaat on patsiendile implanteeritud juba rohkem kui 40 aastat tagasi. Šveitsis valmistatud Straumann implantaadid vastavad kõrgeimatele kvaliteedinõuetele. Straumann on juba aastaid teostanud üksikasjalikke teadusuuringuid ja täiustanud implantaatide tootmise tehnoloogiaid, et pakkuda usaldusväärseid ja pikaajalisi implanteerimise ja proteesimise lahendusi iga patsiendi jaoks.

Straumann implantaatide ainulaadsed omadused määravad hambaimplantaatide järgmised eelised:

Maksimaalne funktsionaalsus 1/5

Hambaimplantaadid võimaldavad taastada mitte ainult veatu naeratuse, vaid ka kaotatud hambafunktsioonid. Inimesed, kes on kaotanud oma hambad ei saa sageli süüa kõiki lemmiktoitusid, halveneb toidu mälumine ja lõpuks võib kannatada seedesüsteemi tegevus. Hammaste puudumine halvendab ka foneetikat, st mõnede helide hääldamine on raskendatud. Implantaadil taastatud hambad on nagu enda omad – pärast protseduuri taastatakse mälumisfunktsioon ja patsient saab nautida isegi kõva või raskesti näritavat toitu.

Kõrged ühilduvusnäitajad 2/5

Sõltumatud uuringud on näidanud, et Straumann implantaatide luustumisnäitajad ulatuvad isegi 96,4 %. Sellel on kaks peamist põhjust – vastavalt spetsiaalsele tehnoloogiale toodetav Straumann implantaatide sulam Roxolid® ja unikaalne implantaatide pealispind SLActive®.

Kaitse lõualuu kaotuse eest 3/5

Muidugi on patsiendi vaatenurgast suurim implantaatide eelis see, et nad annavad võimaluse loomulikule naeratusele, kuid on ka teisi – märkamatuid, kuid väga olulisi eeliseid. Pärast hammaste kaotust hakkab kahjustatud lõualuu hääbuma. Kuna hambaimplantaadid keermestatakse otse lõualuu sisse, asendamaks kaotatud hammaste juuri, taastatakse sellega esmane igemete ja lõualuu stimuleerimine ning lõualuu on hääbumise eest kaitstud.

Tervete hammaste säilitamine 4/5

Traditsiooniliste hammaste taastamismeetodite kasutamine kahjustab sageli ülejäänud hambaid patsiendi suuõõnes – näiteks hambasilla kinnitamiseks lihvitakse külgnevaid hambaid.Pärast seda võivad hambad muutuda tundlikuks, valuliseks ja nende eluiga lüheneb märgatavalt. Kuid hammaste taastamisel implantaatide abil kõrvalhambaid ei kahjustata. Vastupidi, implantaadid võimaldavad taastada õige toe ja kaitsta ülejäänud hambaid kaldumise või deformatsiooni eest.

Pikaealisus 5/5

Hambaid saab taastada ka muul viisil – eemaldatavate hambaproteeside või sildade abil, kuid probleem seisneb selles, et need lahendused ei ole vastupidavad ja teenivad tavaliselt ainult 5-20 aastat. Implantaatide suurim eelis võrreldes teiste hammaste taastamise meetoditega on see, et nõuetekohase hoolduse korral võivad nad teenida teid kogu elu. See ei ole lihtsalt tühi lubadus, sest tootja pakub igale Straumann implantaadile eluaegset rahvusvahelist garantiid.

Straumann implantaadid on palju enamat kui lihtsalt toode. See on ainulaadne läbimurre hambaravis, milleni jõudmiseni on aidanud kaasa rohkem kui 3 000 sõltumatut teadusuuringut ja publikatsiooni. See on uskumatu, kuid teaduslikult tõestatud: vaid mõni millimeeter pikad titaanist kruvid võivad pakkuda võimalust nautida kvaliteetsemat elu.