Veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile pakutava teenuse kvaliteeti. Sirvimist jätkates nõustute Straumanni küpsiste kasutamise poliitikaga.
5 NÕUANNET IMPLANTATSIOONIKS ETTEVALMISTUMISEL
Hamba implanteerimise edu aitab tagada pädev spetsialist, arenenud tehnoloogiad ja kvaliteetsete implantaatide kasutamine.

Protseduuri sujuvaks täitmiseks on oluline järgida teatud reegleid ka patsiendil endal. Hamba implanteerimine on kirurgiline protseduur, seega on loomulik, et see nõuab mõningast ettevalmistust. Niisiis kuidas peaks operatsiooniks valmistuma? Tegelikult hamba implanteerimise protseduur spetsiaalseid ettevalmistusi ei nõua, kuid esitame 5 nõuannet, mis hõlbustavad protseduuri nii teie kui ka teie arsti jaoks.

1/5

Esiteks, kõige olulisem on enne hamba implanteerimist korralik suuhügieen. Enne operatsiooni tuleb eemaldada hambakatt, -kivi ja bakterid. Samuti on oluline korda teha olemasolevad hamba- ja suuõõne probleemid. Professionaalne suuhügieen aitab vältida võimalikke infektsioone ja tüsistusi.

2/5

Sageli arvatakse, et enne operatsiooni ei tohi midagi süüa. Kuid see ei ole tõsi, sest hambaimplantaadid paigaldatakse kohaliku anesteesia all. Hamba implanteerimise päeval soovitavad arstid süüa korralikult, sest paar tundi pärast protseduuri ei saa süüa anesteesia mõju, võimaliku paistetuse ja kergelt haavatud igemete tõttu.

3/5

Mõningatel juhtudel võib arst enne protseduuri soovitada valuvaigisteid või antibiootikume. Kuid enne protseduuri ei tohi mingil juhul manustada ravimeid, mis muudavad vere hüübimist, sest see võib põhjustada tõsiseid tüsistusi. Ärge manustage selliseid ravimeid 7-10 päeva enne operatsiooni. Lisaks sellele vedeldab verd ka alkohol, seega on soovitav vältida selle tarbimist ööpäev enne hamba implanteerimist.

4/5

Selleks, et hõlbustada naha desinfitseerimist, tuleks meestel ja naistel täita teatavaid nõudeid. Naised võiksid mitte kasutada meikimisvahendeid ja mehed võiksid ajada habeme maha, mis mitte ainult ei hõlbustaks desinfitseerimist, vaid parandaks ka nähtavust hambaarsti jaoks.

5/5

Pärast protseduuri oleks vaja hoida põsel külmakotti – see vähendab paistetust ja valu. Lisaks on soovitatav umbes nädal pärast operatsiooni mitte planeerida olulisi sündmusi, kohtumisi, samuti vältida füüsilist aktiivsust, mitte külastada sauna ja mitte päevitada. Pärast operatsiooni manustage arsti poolt määratud ravimit. Kui teil tekib palavik või tugev valu, võtke ühendust implantatsiooni teostanud arstiga.