Veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile pakutava teenuse kvaliteeti. Sirvimist jätkates nõustute Straumanni küpsiste kasutamise poliitikaga.
Haigused, mis ohustavad hambaid
Hammaste kaotuse võivad põhjustada mitmed põhjused. Üks peamisi nendest on hambahaigused.

Loomulikult ei saa me mõjutada igat tegurit, mis viib hammaste kaotuseni, kuid üsna tihti on meie hammaste seisukord meie endi kätes. Millised haigused siis kujutavad endast suurimat ohtu hammastele ja kuidas nendega võidelda?

Hambasööbija (kaaries)

See on hammaste kõvade kudede lagunemine, mida põhjustavad happed hambapinnal. See on üks levinumaid hambahaigusi, mis nõuab mitte ainult pikka ja kompleksset ravi, vaid ähvardab ka hamba kaotusega. Selle haiguse ennetamiseks on oluline tagada nõuetekohane suuhügieen ja kui tunnete hammaste tundlikkust või valu, ärge oodake kuni haigus progresseerub vaid külastage kohe hambaarsti. Pidage meeles, et mitmekordsed hambaravi protseduurid samal hambal võivad lõpuks viia hamba kaotuseni. Seega on väga oluline hoolitseda ennetavalt suuõõne tervise eest.

Igemepõletik

See on periodontaalhaigus, mis avaldub igemete põletikus. Seda haigust saab ära tunda paistes, veritsevatest igemetest. Periodontaalhaiguse ennetamiseks on oluline tagada õige igapäevane hambapesu ja regulaarne professionaalne suuhügieen. On oluline mõista, et ravimata igemepõletik progresseerub periodontiidiks (periodontaalhaiguse palju raskem vorm), mis on üks peamisi hamba kaotuse põhjuseid.

Periodontiit

See on igemepõletik ja hambaid toetavate kudede hääbumine. Periodontiit avaldub veritsevate igemete, ebameeldiva hingeõhu, periodontaaltaskute, hammaste logisemise või mädanemise näol. Hambakivi tekkimisel paljunevad selles bakterid ja mikroorganismid. Kasvav hambakivi kiht lükkab eemale igemed, põhjustab igemete ja periodontaalse sideme põletikulisi protsesse, halveneb luu seisund ja lõpuks jäädakse hambast ilma.

Stressi põhjustatud haigused

Kuigi stress ei ole haigus ja ei mõjuta otseselt hammaste kaotust, võib emotsionaalne pinge sageli põhjustada teatud hambahaiguste nagu bruksism, gingiviit, periodontism teket. Bruksism (hammaste tahtmatu krigistamine öösel) on tihti avalduv hambaid mõjutav stressi tagajärg. Pideva krigistamisega hambad kuluvad ja nõrgenevad, mis võib lõpuks viia hammaste kaotuseni.

Bruksismi ravitakse hambakapega, mida patsient paneb peale ööseks. Hambakape neelab hammustusjõu ja kaitseb hambaid vigastuste eest.

Kui hambahaigus on kahjustanud hambaid nii tugevalt, et neid ei ole enam võimalik päästa, taastage need implantaatide abil.

Pidage meeles, et on oluline teostada kohest hamba implanteerimist. See kaitseb luud taandumise eest ja naaberhambad ei liigu valesse asendisse.