Hambaimplantaadid – kas ainult luksus?
Ebapiisav eeltöö ja olulise teabe puudumine hambaimplantatsiooni protseduurist võib muuta arusaamist implanteerimisest, kui väga kulukast meetodist puuduva hamba taastamiseks.

Kõiki kulusid arvestades võib olla ahvatlev lasta muret tegev hammas lihtsalt eemaldada ja kogu asi sinnapaika jätta. Soovitame siiski mitte nii kergekäeliselt otsustada, sest hamba asendamata jätmine võib tulevikus maksta veelgi rohkem. Kui teeme enda jaoks selgeks, mis hinda kujundab, siis tihtipeale arusaamine muutub. Implantatsioon ei ole lõbu ega ühepäevane rõõm, vaid pikaajaline investeering tervisesse ja paremasse elukvaliteeti. Viivitamine on tihti tingitud piiratud rahalistest ressurssidest. Kuid ka sellises olukorras võib leida parima võimaliku lahenduse – selleks võib olla osade kaupa arveldamine, järelmaksu võimalused või mõni muu just Teie kliiniku poolt pakutud sobiv lahendus.

Kui palju maksab kvaliteet?

Usaldusväärne, kindel ja püsiv hambaimplantaat on hammaste taastamisel väga oluline tegur. Kui mõelda, et miski peaks suus püsima pikki aastaid, on jõud ja vastupidavus äärmiselt oluline. Viimane, mida patsiendina soovida on vast see, et implantaat vajab väljavahetamist. Nii arsti kui patsiendi ootused on, et need toimiksid ideaalselt. Tõenäoliselt peab igas elusituatsioonis kvaliteedi eest maksma. Straumann hambaimplantaadid pole erand. Straumann hambaimplantaate on põhjalikult uuritud ja täiustatud, nii et patsiendid valivad need julgelt, teades, et neile antakse eluaegne rahvusvaheline garantii. Pidev teaduspõhine uurimine ja täiustamine toob kaasa implantaatide veidi kõrgema hinna, kuid parandab oluliselt implantaadi kvaliteeti ja hõlbustab luusse integreerumist. Implantaatide hinda mõjutab ka materjal, millest see on valmistatud. Straumann hambaimplantaadid on valmistatud tugevast, patenditud tsirkooniumi ja titaani sulamist. Mikropoorne pealispind garanteerib implantaadi parema ja kiirema luustumise. Need omadused tähendavad, et implantaatide abil taastatud hambad võivad täiuslikult püsida kogu elu. On veel üks osa, millest paljud mööda vaatavad või arvestada ei oska. See on kirurgiline protseduur ise. Aastatepikkused väljaõpped, teadmised ja kogemused, mida arstid on omandanud, et pakkuda kaasaegset ravi ja meditsiiniteenust. Valesti valitud või paigaldatud implantaat ei pruugi sinu lõualuuga kohanduda ja tagajärjed võivad olla väga kurvad. Mõnikord tuleb arvestada ka lisaprotseduuridega, et implantaat saaks paigaldatud. Mõned levinumad protseduurid on algse hamba eemaldamine ja luumahu kasvatamine. Kindlasti raviarst teavitab sellest kõigest juba konsultatsiooni käigus ja raviplaani koostades.

“Siirdamine pole lõbus ega ühepäevane rõõm, vaid pikaajaline investeering tervisesse ja elukvaliteeti.”

Kasutage kõiki võimalusi, mis kliinikud pakuvad

Üks võimalustest on raviprotseduuri eest tasumine järelmaksuga. Seda pakuvad paljud kliinikud ja seda võimalust kasutavad paljud patsiendid. Pikema aja jooksul tasudes ei tunta jaotatavat ja järk-järgult makstavat summat ning saate oma uu, tervet naeratus nautida kohe. Finantsilisest seisukohast olulisi muudatusi ei toimu kuid igapäevaelus ootavad muutused on kardinaalsed. Esiteks muutunud välimus: esteetilised hambad, proportsionaalsed näojooned, kaunis naeratus ja pringim näonahk. Ja mis kõige tähtsam, implantaatidega taastatud hambad õigustavad nende põhifunktsiooni – närimist. Võid unustada purustatud toidu ja kõik ebamugavused söömise ajal, sest implantaatide hambakroonid imiteerivad loomulikke hambaid ideaalselt.

Kui terve suu taastamine hambaimplantaatidega ei tundu sobiv lahendus, on teine ​​võimalik viis valida kulutõhusad hammaskonna taastamise meetodid. Näiteks hammaste taastamine kahel või neljal implantaadil. 2 või 4 implantaati annavad võimaluse oluliselt parandada eemaldatava proteesi kinnipidamist. Erinevate võimaluste sobivust selgitab arst konsultatsiooni käigus. Hammaste taastamise meetodeid ja makseviise on kindlasti rohkem kui üks – kõige tähtsam on leida lahendus, mis teid kõige rohkem rahuldaks.