Veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile pakutava teenuse kvaliteeti. Sirvimist jätkates nõustute Straumanni küpsiste kasutamise poliitikaga.
KAS HAMBA IMPLANTEERIMINE JA SUITSETAMINE SOBIVAD KOKKU?
Hamba implanteerimine on asendamatu meetod hammaste taastamiseks. Kuigi enamikel juhtudel implantaadid on kruvitavad, on nagu igal ravil ka sellel protseduuril mõned vastunäidustused. Patsientidel tekib tihti küsimus, kas suitsetamine on üks neist?

Suitsetajatele hamba implanteerimist tehakse, kuid see kahjulik harjumus võib kahjustada implantaatide funktsiooni. Nikotiin aeglustab tervenemisprotsessi, seetõttu peaksid suitsetajad häälestuma sellele, et implantaadi integreerimine luu sisse ja tervenemisprotsess võib kesta kauem. Lisaks tuleb märkida, et implantaate tuleb hooldada samamoodi nagu oma hambaid. Suitsetava inimese implantaadid kipuvad nakatuma igemehaigustesse, aga suuõõne haigused ohustavad implantatsiooni pikaealisust.

Loetletud ohud ei tähenda, et hamba implanteerimist ei või suitsetajatele teha, kuid protseduuri kvaliteedi ja vastupidavuse tagamiseks ei tohi neid ohte ignoreerida. Võimalusel püüdke vähemalt vähendada tubaka tarbimist ja nii saate kindlustada ennast võimalike implantatsiooni tüsistuste eest.

Suitsetamisest põhjustatud probleemid
  • aeglustunud haavade paranemine
  • infektsioonide risk
  • vereringehäired
  • ebameeldiv hingeõhk
  • igemehaigused
  • hammaste värvuse muutumine

 

Hamba implanteerimise edu määrab mitte üksnes patsiendi seisund, vaid ka implantaadi tüüp. Eriti kõrged luustumisnäitajad (96-100 %) on Straumann implantaatidel. Need on valmistatud titaani ja tsirkooniumi sulamist ning on seetõttu äärmiselt vastupidavad. Lisaks tagab implantaatide vastupidavuse ka ainulaadne implantaadi pealispind, mis hõlbustab tervenemisprotsessi, vähendab riski põletiku tekkeks ja kiirendab luu moodustumist. Selleks, et patsient tunneks end täiesti turvaliselt, antakse nendele implantaatidele eluaegne garantii.

Kui soovite oma hammaste taastamisel kasutada implantaate ja teil on küsimusi selle kohta, kas see sobib teile, küsige aega konsultatsiooni jaoks. Suukirurg hindab teie suuõõne seisundit, vastab kõigile asjakohastele küsimustele ja valib kõige optimaalsema viisi just teie hammaste taastamiseks.