Mis võib juhtuda, kui puuduvaid hambaid ei asendata?
Hammaste kaotus ei osutu kõigi jaoks elumuutvaks sündmuseks.

Kui hammas kaob väljaspool esteetilist tsooni, jäetakse see olukord sageli tähelepanuta. Arstid hoiatavad: kui defekt pole selgelt nähtav, ei tähenda see, et probleemi pole. Hambad ei ole seotud ainult esteetikaga, need on meie keha lahutamatu osa. Isegi ühe hamba kaotamine põhjustab lõpuks kahjulikke muutusi ja tekitab terviseprobleeme. Milline ebamugavus kaasneb ühe, mitme või kõigi hammaste kaotamisega?

Millised on ühe hamba kaotamise tagajärjed?

Esteetiline naeratus. Ühe hamba kaotamine muudab teie naeratuse “teistsuguseks”.

Külgnevad hambad hakkavad vajuma. Külgnevad hambad kaotavad oma toetuse ja hakkavad vajuma tekkinud tühimikku.

Kõnehäired. Kui üks hammas puudub, on raske mõnda häälikut hääldada ja kõne muutub.

Taanduv lõualuu. Kõrval asetsevad hambad saavad liigse koormuse, mis põhjustab lõualuu luu “sulamist” ülekoormuspiirkonnas.

Piiratud mälumisfunktsioon. Toitu on raskem närida ja tunda rõõmu söömisest.

Seedehäired. Mälumisfunkstiooni puudulikkuse tõttu kannatab ka seedimine, kuna toidu mälumise kvaliteet mõjutab ainete imendumist organismi.

Mitme või kõigi hammaste kaotuse tagajärjed

Negatiivsed muutused välimuses. Puuduvad hambad mõjutavad mitte ainult teie naeratust, vaid kogu välimust. Nägu muutub, kortsud süvenevad, põsed ja suunurgad vajuvad alla, lõug liigub ettepoole ja inimene näeb palju vanem välja.

Psühholoogiline ebamugavustunne. Mõne või kõigi hammaste kaotamine põhjustab kahtlemata psühholoogilist ebamugavustunnet. Inimene on sunnitud varjama hambutut naeratust ja tunneb end oma välimuse tõttu ebakindlalt.

Mälumisfunktsiooni kaotamine. Valida saab ainult pehmemaid toite, mis pikemas perspektiivis mõjutab seedimist.

Kõnehäired. Tekib tugev “susistamine”, kõne muutub segaseks või isegi arusaamatuks.

Mittepiisav luumaht. Lõualuu luu ei saa piisavalt koormust ja hakkab aegamisi sulama. Implanteerimisprotseduuri läbiviimiseks tuleb puuduvat luumahtu suurendada.

Nõrgenenud immuunsus. Hammaste kaotus sunnib toiduvalikus tegema muutusi. Piiratud dieedid põhjustavad terviseprobleeme ja vähendavad inimeste vastupanuvõimet haigustele.

Kannatab seltskondlik suhtlus. Hammasteta inimene hakkab suhtlemist vältima. Raske on end esitleda, säilitades seejuures esinduslikkus ja positiivsus.

Ilmselgelt mõjutab ühe, mitme või kõikide hammaste kaotus tervist, elukvaliteeti ja nõuab kiiret ravi. Negatiivsete tagajärgede vältimiseks aitab hammaste õigeaegne implanteerimine: Straumann implantaat asendab suurepäraselt kadunud hamba juurt ning selle külge kinnitatud uued hambad toimivad ideaalselt, näevad välja esteetilised ja kestavad aastaid. Ärge viivitage hambaraviga ja külastage oma hambaarsti: ravi on kiirem, lihtsam ja odavam.