Veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile pakutava teenuse kvaliteeti. Sirvimist jätkates nõustute Straumanni küpsiste kasutamise poliitikaga.
Olete trauma tõttu kaotanud hamba? Pole probleemi
Kiire tempo, eksootilised reisid või ekstreemne sport tekitavad mitte ainult meeldivat põnevust, vaid sisaldavad ka terviseohte

Põhjused võivad olla väga erinevad – näiteks võivad traumad juhtuda talvisel ajal talisporti harrastades või lihtsalt libisemise ning kukkumise tagajärjel. Kõige levinumad hambatraumad on hambaemaili- või emaili- ja selle all asuva kõva hambakoe dentiini mõrad. Ligi 90% traumadest on sellised, mille tagajärjel tuleb hambast kild ära.

Ülejäänud 10% hulka kuuluvad raskemad krooni- või juuremurrud kuni hamba asendi muutuseni ja väljakukkumiseni. Kahjuks ei õnnestu alati vigastustest kahjustatud hambaid päästa üksnes esteetilise hambaraviga. Veel üks hammaste kaotuse põhjus on pidev kiirustamine. Igapäevase rutiini keerises, püüdes saavutada kõiki eesmärke, unustame me sageli hoolitseda enda ja oma tervise eest. Kui tunned ennast nii nagu oleks vallutanud mäed ja pärast tööpäeva soovid vaid kukkuda voodisse, tundub minuteid kestev hoolikas hammaste pesemine liigne luksus. Hammaste pesemine restoranis pärast lõunasööki ei tule kõne allagi, sest tuleb kiirustada järgmisele kohtumisele. Ja millal külastada hambaarsti, kui tööpäev algab varahommikul ja lõpeb hilja õhtul? Noore ja ambitsioonika inimese jaoks on iga minut oluline. Sageli unustataksegi, et ka iga hammas on oluline.

Otsus, et peab eemaldama ühe või mitu hammast, on sageli noore inimese jaoks tragöödia, mis mõjutab kogu tema elu. Kuid seda saab vältida– tänapäeval saab katkist või raskelt vigastatud hammast kohe asendada uue vastu tänu kogu maailmas populaarsele ja usaldusväärsele Straumann implantaadile.

Uus hammas – koheselt

Suurimaid probleeme tekitab esteetilise piirkonna hammaste kaotus – mõnikord võib see sundida muutma olulisi plaane. Kui saad teada, et tõttu pead ütlema hüvasti ühele või mitmele hambale, tabab sind ärevus ja tekib palju küsimusi:

  • Kas ma lepin sellega, et mul tuleb elada tühimikuga hammaste vahel?
  • Kas ma pean tööl olulise koosoleku tühistama?
  • Kas ma pean mõnda aega vältima kokkupuudet teiste inimestega ja ma ei saa naeratada?
  • Kas ma pean tühistama puhkuse plaanid?
  • Kas ma pean helistama ja teatama, et ma ei saa tulla tööintervjuule?

Vastus on ei.

Kuid üksnes tingimusel, et valite kohese implanteerimise. See on tänapäevane võimalus taastada täiuslik naeratus kiiresti, usaldusväärselt ja ilma teie plaane muutmata. See ravimeetod võimaldab taastada hamba kohe pärast katkise või vigase hamba eemaldamist.

Kui olete kindlalt otsustanud, et teie töö- või ühiskondliku elu eripära tõttu ei saa te lihtsalt lubada endale mõnda aega olla ilma hambata, on kohene implantatsioon ideaalne väljapääs. See ei ole üksnes innovatiivne ravi, vaid ka lahendus kogu eluks. Hamba kiireks ja usaldusväärseks taastamiseks on vaja järgmisi etappe, mida saab enamikul juhtudel teostada vaid ühe visiidi jooksul:

  1. Mittekvaliteetse hamba atraumaatiline eemaldamine. See protseduur toimub lokaalanesteesia all, seega ei ole see valulik. Kui pärast hamba eemaldamist jäävad hambajuurt katvad luuseinad kahjustamata ja ei ole muid riskitegureid, on võimalik implantaat paigaldada kohe.
  2. Implantaadi paigaldamine eemaldatud hamba kohale. Ühe implantaadi paigaldamine võtab umbes 20-30 minutit. See on täiesti ohutu ja valutu protseduur.

Mõningatel juhtudel on võimalik kohe pärast implantaadi asetamist kinnitada loomuliku välimusega ja mõnda aega närimisfunktsiooni taastav ajutine hambakroon. Saate naasta tavalise päevatöö juurde niipea kui lahkute arsti kabinetist. Kui implantaat on juurdunud, asendatakse ajutine hambakroon tugeva ja pikaajalise hambakrooniga.

Asjaolu, et hambad on taastatud implantatsiooni abil, oskab märgata ainult spetsialisti vilunud silm. Implantaatidega taastatud hammastega saab vabalt naeratada, süüa ja nautida elu.