Teie naeratus on õnneliku elu pant
Võib-olla igaüks nõustub, et tänapäeva ühiskonnas ei ole naeratus lihtsalt ilu sümbol, vaid üks edu eeltingimusi.

Selle kirjutamata reegli tõttu ei tunne inimesed, kes on oma hambad kaotanud, ennast atraktiivsena ja ei kasuta kõiki elu poolt pakutavaid võimalusi. Nad püüavad vältida naeratamist, lemmiktoitu, kohtumisi sõpradega ja loobuvad erinevatest karjäärivõimalustest. Isegi need, kes rõõmustavad oma tegevuste, töö ja muude saavutuste üle, kuid ei saa kiidelda ilusa naeratusega, leiavad sageli, et täisulikust elust on midagi veel puudu…

Kuidas hammaste kaotus muudab elu?

Me ei järgi väga hoolikalt suuõõne hügieenireegleid ja ei jõua külastada hambaarsti. Need asjaolud tingivad hammaste lagunemise ja tekitavad tüsistusi, mis võivad põhjustada ühe, mõne ja mõningatel juhtudel isegi kõigi hammaste kaotuse. Hamba võib kaotada ka ootamatult, näiteks trauma tagajärjel. Igal juhul on hamba kaotus väga ebameeldiv kogemus, mille tulemusena inimene puutub kokku elukvaliteeti häirivate olukordadega:

Naeratuse vältimine. Need, kes on kaotanud hambad, püüavad pidevalt varjata oma naeratust ja mitte näidata hammaste puudumist. Selle asemel, et naeratada laialt ja siiralt väljendades ühte ilusamaimat emotsiooni, tuleb ainult lühike ja piiratud naeratus.

Keeldumine lemmiktoidust. Kõigile meist on söömine vajalik ja see on elu lahutamatu osa. See on ka suur nauding, kuid mitte nendele, kes on kaotanud hambad. Sel põhjusel peavad nii mõnedki muutma kardinaalselt oma toitumisharjumusi – loobuma kõvadest või raskesti näritavatest toitudest. Hammaste kaotus paneb mõnikord unistama isegi sellisest lihtsast asjast nagu võimalusest hammustada õuna või proovida uut sööki.

Seltsielu on häiritud. Tänapäeva inimesele on oluline enesekindlus ja sotsiaalsete sidemete loomine. Kuid kas see on võimalik, kui inimesel ei ole hambaid? Need, kes on kokku puutunud selle probleemiga, võivad kinnitada, et hammaste kaotus tekitab mitmesuguseid takistusi – ei julgeta rääkida avalikkuse ees, välditakse kohtumist sõpradega, alaväärsuskompleksi tõttu muutub keerukamas kaaslase leidmine. Inimeste keskel viibides mõeldake pidevalt, et ega keegi ei ole märganud minu hammaste puudumist.

Piiratud karjäärivõimalused. Vaid mõne hamba puudumise pärast peab ehk vahele jätma palju isikliku karjääri jaoks olulisi hetki – esimesel töövestlusel ei saa naeratada, välditakse lähedast kontakti kolleegidega, keeldutakse avalike ettekannete lugemisest või hoidutakse tööst, kus on vaja suhelda klientidega. Pealtnäha on need pisiasjad, kuid nakkav ja südamlik naeratus võib tegelikult saada professionaalse edu võtmeks.

Hammaste taastamine – mitte ainult välimuse pärast

Kaotatud hammaste taastamine ja täisväärtusliku elu tagasisaamine on võimalik vaid mõne lihtsa sammuga. Rääkige oma kaotatud või kahjustatud hammastest hambaarstiga. Rääkige oma kaotatud või kahjustatud hammastest hambaarstiga. See meetod võimaldab kaotatud hambad asendada uute, suust mitte-eemaldatavate ja stabiilsete hammastega. See annab tagasi loomuliku naeratuse ja saate alustada uut elu.

Enne implantaatidega hammaste taastamise planeerimist on oluline mõista, et taastatud naeratus ei tähenda ainult ilusaid ja funktsionaalseid hambaid. Taastatud naeratus muudab võimalikuks nautida elu ja osaleda nendes tegevustes, millest olete varem olnud sunnitud loobuma puuduvate hammaste tõttu. Patsiendid, kelle hambad taastati implantaatide abil ütlevad, et pärast seda protseduuri tahavad nad mitte ainult imetleda ennast peeglist, vaid ka naeratada kogu maailmale! Seega on naeratus näiliselt väike detail inimese välimuses, mis võib luua uusi olulisi muutusi teie elus.